ΠΑΣΥΦΙΜΟΝ

Καλώς ήλθατε Επισκέπτης

ΦόρουμΕγγραφήΣύνδεση
ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΩΝ
Τελευταία Ανάρτηση
Ημερ/νία και ώρα
Από
Polikarpov Po-2, 588o Σύνταγμα Νυχτερινού Βομβαρδισμού, κιτ KP 1/72
Su-33, Kinetic 1/48
Sukhoi Su-47 Berkut
Red Group Build ------ Πληροφορίες συμμετοχής
PZL-24G από το κιτ της Mirage Hobby στην 1/48-ΕΒΑ 1941
m35a1 vietnam gun truck
Su-22 UM-3K, Italeri 1/72
L-39 EDUARD 1/72
ΣΕΒΑΣΤΟΥΠΟΛΗ μέρος 3ο "η απελευθέρωση"
Ερώτηση για UH-1D
Σαβ 16 Δεκ 2017, 15:39
Τετ 13 Δεκ 2017, 19:02
Τρι 12 Δεκ 2017, 13:55
Τρι 12 Δεκ 2017, 00:14
Δευ 11 Δεκ 2017, 22:51
Δευ 11 Δεκ 2017, 15:27
Κυρ 03 Δεκ 2017, 15:46
Τρι 28 Νοε 2017, 23:51
Δευ 27 Νοε 2017, 21:53
Δευ 27 Νοε 2017, 11:48
Prop-early
kami
Stamkos
ΜΟΥΡΓΑ
Ηλίας
kami
Tazman
modelakias
kami
Stamkos
Μοιραστείτε  .

HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ.........

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ......... Δευ 06 Ιουν 2016, 00:20

Μου εφαγε τα βραδια απο το σαββατοκυριακο μου. Μοντελο ιταλερι, γινανε μικρομετατροπες. Βαμμενη με ΑΚΑΝ και πινελο, θελει μερικες λεπτομερειες και διορθωσεις ακομα.......Παιζεται να γινει βινιετουλα με φιγουρα ......!

Πηγη εμπνευσης

σχολια και παρατηρησεις

Nικολοπουλος Γιωργος-Νikolopoulos George  ΕΡΡΩΣΘΕ ΚΑΙ ΕΥΔΑΙΜΟΝΕΙΤΕ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ......... Δευ 06 Ιουν 2016, 09:48

Τα χρώματα είναι ωραία, αλλά περίμενα λίγο περισσότερες γυαλάδες ιδίως στα μεταλλικά...Βέβαια είναι μικρή η κλίμακα, δεν είναι και 24άρα...Θα το φτιάξεις όμως εσύ, δεν σε φοβάμαι...

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ......... Δευ 06 Ιουν 2016, 10:32

@Prop-early έγραψε:
Τα χρώματα είναι ωραία, αλλά περίμενα λίγο περισσότερες γυαλάδες ιδίως στα μεταλλικά...Βέβαια είναι μικρή η κλίμακα, δεν είναι και 24άρα...Θα το φτιάξεις όμως εσύ, δεν σε φοβάμαι...

Δεν εχω περασει ακομα βερνικι Προπ γιατι δεν εχω τελειωσει με τις διορθωσεις παντως η αυθεντικη δεν γυαλιζε πουθενα αυτη της φωτο ειναι επιχρωμιομενη μετα την αναπαλαιωση!

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ......... Δευ 06 Ιουν 2016, 11:37

@ΜΟΥΡΓΑ έγραψε:
@Prop-early έγραψε:
...αλλά περίμενα λίγο περισσότερες γυαλάδες ιδίως στα μεταλλικά...Βέβαια είναι μικρή η κλίμακα, δεν είναι και 24άρα...
Δεν εχω περασει ακομα βερνικι Προπ γιατι δεν εχω τελειωσει με τις διορθωσεις παντως η αυθεντικη δεν γυαλιζε πουθενα αυτη της φωτο ειναι επιχρωμιωμενη μετα την αναπαλαιωση!
Επειδή έθεσες την φωτογραφία ώς πηγή έμπνευσης γι'αυτό το λέω....Παρουσίαση δίπλα σε ταμπέλα που να λέει "Route 66" παρακαλώ στο τέλος...

limotiris
Συντονιστής
Συντονιστής

Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Τόπος : Βραζιλία
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ......... Δευ 06 Ιουν 2016, 12:40

Εάν και εφόσον μπει σε βινιετούλα, παρακαλώ πολύ βρωμίτσες σκουρίτσες και τα συναφή.  Εάν μπει μόνη της, με γεια της και χαρά της,
όπως και να την βάλεις πάντως, είναι κουκλίτσα Φίλε !

JHGFDT JHGFDT JHGFDT

kami
V.I.P member
V.I.P member

Ημερ/νία εγγραφής : 09/03/2012
Τόπος : πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ......... Δευ 06 Ιουν 2016, 22:56

Moύργα & με τα 2 χέρια ψηφίζω φιγούρα-ες & βινιετούλα!Δεν ακούγεται άσχημα η Προπ-ρόταση.
Αν δεν σου κάνω τη ζωή δύσκολη προσπάθησε να αφαιρέσεις το "τακάκι" που ενώνει φτερό & λάστιχο.Βάλε & 2-3 ντίζες,άντε μην βαριέσαι!
Μην ξεχάσεις να "βασανίσεις" το δέρμα στη σέλα.Ξεκίνα από σκουρότερο τόνο & κάνε πορτοκαλο-μπεζ φωτίσματα & "φθορές".

Χρήστος
V.I.P member
V.I.P member

Ημερ/νία εγγραφής : 14/03/2012
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ......... Τρι 07 Ιουν 2016, 00:38

Και εγώ ψηφίζω βινιέτα. Και γιατί όχι και λίγες φθορές.
Ό,τι σου κάνει εσένα.

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ......... Τρι 07 Ιουν 2016, 01:10

Φιγούρα ε...; Κάπου είχε πάρει το μάτι μου κάτι κορίτσα....
http://www.michtoy.com/item-MBX-35183-American_Pin_Up_Girls_%286%29_%28New_Tool%29.html
Αλλά θα πρέπει να τα αγριέψεις λίγο....Ξέρεις εσύ....
Ή αυτές: http://www.bnamodelworld.com/model-figures-master-box-mb-35122-1:35-skull-clan-death-angels-in-desert-battle-4-figures
Αν και αυτές παραείναι άγριες....

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ......... Σαβ 11 Ιουν 2016, 14:00

@kami έγραψε:
Moύργα & με τα 2 χέρια ψηφίζω φιγούρα-ες & βινιετούλα!Δεν ακούγεται άσχημα η Προπ-ρόταση.
Αν δεν σου κάνω τη ζωή δύσκολη προσπάθησε να αφαιρέσεις το "τακάκι" που ενώνει φτερό & λάστιχο.Βάλε & 2-3 ντίζες,άντε μην βαριέσαι!
Μην ξεχάσεις να "βασανίσεις" το δέρμα στη σέλα.Ξεκίνα από σκουρότερο τόνο & κάνε πορτοκαλο-μπεζ φωτίσματα & "φθορές".

Προσπαθω ν αφτιαξω τον αναβατη αλλα δεν με θελει εχω ακρωτηριασει ποδια χερια και το ενα μου δαχτυλο την κανει σιγα σιγα σε φετες,Καμια βοηθεια παιζει εκτος απο αυτη του Προπ που τον ευχαριστω και για αντρες?

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ......... Σαβ 11 Ιουν 2016, 22:32

Φιλαράκι Μη μας κάνεις καμιά γρατζουνιά στη μηχανή και τρέξιμο από λάδια....
Θα κατέβω στην πατρα και θα σκίσω, τσιτσιλωνη την θέλω
Μην ακούς αυτούς τους κανίβαλους boy machine boy machine
https://www.youtube.com/watch?v=rMbATaj7Il8

ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΓΚΑΖΙΑ ΑΔΕΡΦΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ moto ghy

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ......... Κυρ 12 Ιουν 2016, 15:19

Επουδενί γρατζουνίτσες, σκουρίτσες και λαδίτσες και άλλες....σαλτσίτσες....Δεν θα πάει στον πόλεμο ούτε στο Ζεφείρι....Λίγη σκόνη και κάπνισμα-κάψιμο στην άκρη της εξάτμισης, μάλιστα.....!

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ......... Κυρ 12 Ιουν 2016, 15:26

@Prop-early έγραψε:
Επουδενί γρατζουνίτσες, σκουρίτσες και λαδίτσες και άλλες....σαλτσίτσες....Δεν θα πάει στον πόλεμο ούτε στο Ζεφείρι....Λίγη σκόνη και κάπνισμα-κάψιμο στην άκρη της εξάτμισης, μάλιστα.....!

ααααααααα!!!!!!!! θα κατεβω στην πατρα μου φαίνεται

τσιτσιλωνη κ.Prop-early serfd

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ......... Κυρ 12 Ιουν 2016, 21:22

@stamkos έγραψε:
@Prop-early έγραψε:

ααααααααα!!!!!!!! θα κατεβω στην πατρα μου φαίνεται

τσιτσιλωνη κ.Prop-early serfd
Μα είπα: επουδενί....Μόνον λίγη σκονίτσα κι αυτό μόνον αν μπεί σε βινιέτα-διόραμα...

Χρήστος
V.I.P member
V.I.P member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ......... Κυρ 12 Ιουν 2016, 23:04

Αυτές τις δύο διευθύνσεις τις είχα κρατήσει πρόχειρες για κάτι δικό μου. Ελπίζω να βοηθάνε κάπως.
https://www.modelhobbies.co.uk/shop/miniart-motorcycle-repair-crew-35101-p-32553.html
https://www.modelhobbies.co.uk/shop/master-german-motorcycle-repair-crew-3560-p-17952.html

Χρήστος
V.I.P member
V.I.P member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ......... Κυρ 12 Ιουν 2016, 23:14

Και μερικές ακόμα προτάσεις αλιευμένες από το διαδύκτιο...

Χρήστος
V.I.P member
V.I.P member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ......... Κυρ 12 Ιουν 2016, 23:59

Και δύο κωδικοί από Miniart που μου αρέσουν : 35172 , 35176,

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ......... Τετ 15 Ιουν 2016, 00:24

ευχαριστω Χρηστο τα εχω δει και εγω περιμενω να πληρωθουμε για να γινει καποια συμπληρωματικη

HARLEY DAVIDSON WLA 1/35 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ.........

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΠΑΣΥΦΙΜΟΝ  :: 
ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
 :: ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΟΧΗΜΑΤΑ
-